Wiseco Piston Kit - Standard Bore 77.96mm, 13.9:1 Compression - 40074M07800
40074M07800
Limited Supply: only 6 remaining
Save: 11%
    CONTENTS:
  • 7800YB - 78.00 mm Ring Set .9mm X 1.5mm
  • S677 - PistonPin 16 x 40mm NonChromed TW
  • W6883 - Round Wire Retainer 16mm x .049" (pair)
  • Product Series
    Application List
    YearsMakeModelApplicationNotes
    2021 - 2024Gas GasEC 250
    2021 - 2024Gas GasEX 250F