Magnum Clear Coated XR Stainless Upper Front Brakeline Kit - 68in. Total Length - SSC1404-68
SSC1404-68
Limited Supply: only 5 remaining
Save: 5%
Qty:
Free Ground Shipping (1 - 5 Days)
Description
Manufactured with an enhanced construction for extreme braking response and durability
Available in stock and plus lengths with clear or black coated XR Stainless brake line
All fittings are highly polished and chrome plated
-3AN connections for easy installations
Exceeds all DOT FMVSS-106 Specifications
Made in the U.S.A.
NOTE: Some upper and lower ABS brake line kits are sold separately.
Product Series
Application List
YearsMakeModelApplicationNotes
2009 - 2013Harley DavidsonFLHR Road KingWith ABS +4in.
2009 - 2013Harley DavidsonFLHRC Road King ClassicWith ABS +4in.
2009 - 2009Harley DavidsonFLHT Electra Glide StandardWith ABS +6in.
2009 - 2013Harley DavidsonFLHTC Electra Glide ClassicWith ABS +6in.
2009 - 2013Harley DavidsonFLHTCU Electra Glide Ultra ClassicWith ABS +6in.
2010 - 2013Harley DavidsonFLHTK Electra Glide Ultra LimitedWith ABS +6in.
2009 - 2013Harley DavidsonFLHX Street GlideWith ABS +6in.
2009 - 2009Harley DavidsonFLTR Road GlideWith ABS +4in.
2011 - 2013Harley DavidsonFLTRU Road Glide UltraWith ABS +4in.
2010 - 2013Harley DavidsonFLTRX Road Glide CustomWith ABS +4in.